Logo Polskiej Izby Handlu

Polska Izba Handlu

Zachowanie różnorodności handlu i usług na rynku wewnętrznym

W co zainwestować, aby mieć szansę na dobre zyski? Jakie biznesy są dzisiaj na topie? Odpowiedź znajdziemy na Targach Franczyza 2023, największych targach franczyzowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym roku odbędzie się 21 edycja wydarzenia. Podczas trzech dni Targów Franczyza swoje modele biznesowe zaprezentuje 150 sieci franczyzowych wywodzących się z takich branż jak: gastronomia, finanse, edukacja, branża spożywcza, sportowa, moda, uroda czy nieruchomości. Będzie tam można spotkać takie marki jak McDonald’s, Stokrotka, Żabka, Intermarché, Bricomarché, Carrefour, Costa Coffee, So Coffee, Blikle, DaGrasso, Auchan, Alior Bank, Santander Bank Polska i wiele innych. Wśród wystawców będą także firmy z Ukrainy. Targi Franczyzy to miejsce, gdzie także obywatele Ukrainy będą mogli znaleźć pomysł na swój własny biznes i rozpocząć rozwój na polskim rynku jako przedsiębiorcy, a nie tylko jako pracownicy najemni.

Targi Franczyza startują w najbliższy czwartek 19 października i potrwają trzy dni do 21 października. Podczas trzech dni osoby zainteresowane własną działalnością na licencji będą mogli poznać zasady inwestycji w biznes oraz zasady współpracy licencyjnej z daną marką.

Wydarzenie to też możliwość pogłębienia wiedzy o franczyzie. Poza możliwością dokładnego poznania wybranych konceptów franczyzowych będzie można posłuchać tych, którym biznes na licencji przyniósł sukces i pieniądze. W trakcie Seminariów Własnego Biznesu doświadczeni franczyzobiorcy popularnych marek opowiedzą „jak to się robi”, ale tak żeby wyszło na plus. Najlepszym z nich zostanie przyznane tytuł TOP FRANCZYZOBIORCA 2023.

Ponadto w ramach Seminarium Własnego Biznesu odbędą się warsztaty i wykłady, podczas których eksperci ds. franczyzy odpowiedzą na pytanie jak otworzyć i prowadzić biznes na licencji z sukcesem. Wśród prelegentów będą także wykładowcy studiów franczyzowych Szkoły Głównej Handlowej i doradcy firmy konsultingowej PROFIT system.

Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form działalności biznesowej. W Polsce działa ponad 1300 konceptów franczyzowych. Większość z nich, bo aż 80 proc., należy do polskich firm, a 20 proc. to firmy zagraniczne. Na rynku polskim działa blisko 90 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikro firm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).

Targi Franczyzy odbywają się w reprezentacyjnej części Pałacu Kultury i Nauki i zajmują wszystkie sale na parterze. Odwiedzający mają możliwość dojazdu do Pałacu Kultury i Nauki wszystkimi środkami komunikacji miejskiej: metrem, tramwajem, autobusem i pociągami. Targi będą czynne od 19 do 21 października 2023 roku w godzinach 10.00-17.00 w czwartek i piątek oraz w godzinach 10.00-15.00 w sobotę. Bilety dostępne są kasach przed wejściem w cenie 30 zł, online na bilet.franczyza.pl

Informacja prasowa dostępna tutaj.

Znajdź nas na Twitterze

logo franczyza kodeks

www.cross-border.pl

Kampania Ministerstwa Finansów

Poradnik Podatnika grafika

Kampania Ministerstwa Rolnictwa: Produkt Polski

Produkt Polski logo

Kampania Ministerstwa Finansów: Bezpieczna transakcja

Bezpieczeństwo – kupuję to!

kupujebezpiecznie pion 2

 

bryt napis