Logo Polskiej Izby Handlu

Polska Izba Handlu

Zachowanie różnorodności handlu i usług na rynku wewnętrznym

Na prośbę Rzecznika MŚP zamieszczamy jego pismo, które skierował do prezydentów miast, burmistrzów i wójtów z prośbą o udzielenie wsparcia przedsiębiorcom dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa. W związku z tym trzeba jak najsprawniej dotrzeć do wszystkich jednostek administracyjnych i samorządów. Prosimy również w imieniu Rzecznika o przekazywanie tego apelu  władzom w lokalnych społecznościach również przez samych przedsiębiorców.

Więcej informacji na ten temat może udzielić biuro Rzecznika

Paweł Pawluczuk
Referent w Zespole ds. obsługi Rady Przedsiębiorców
e-mail: : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 123 70 82

Apel do prezydentów, burmistrzów i wójtów 

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz, wystąpił z apelem do prezydentów miast, burmistrzów oraz wójtów o udzielenie wsparcia małym i średnim przedsiębiorcom dotkniętym ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa. Apel dotyczy przedsiębiorców, którzy w związku z aktualną sytuacją nie uzyskują przychodów lub uzyskują je w znacznie zmniejszonej wysokości, a którzy prowadzą działalność gospodarczą w należących do gminy lokalach. Rzecznik zwraca się w apelu o zwolnienie z opłat czynszowych, prolongatę lub zastosowanie ulgi na podstawie art. 59 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz.869).
               Dotychczas otrzymaliśmy już pozytywne reakcje ze strony włodarzy Kalisza, Tomaszowa Mazowieckiego, Chełma, Opola, Krakowa i Bielska Podlaskiego.
                Uprzejmie prosimy o przekazywanie apelu prezydentom, burmistrzom i wójtom na Państwa terenie. Gdyby uznali Państwo, że potrzebna byłaby osobista rozmowa z prezydentem, burmistrzem lub wójtem, prosimy o taką informację (w miarę możliwości wraz z danymi kontaktowymi).

Apel dostępny jest pod poniższym linkiem: https://mcusercontent.com/9e87b121aa9d3f38986ffffd2/files/c90711fd-c546-434b-bc9a-4ca68fdc79ef/Apel_Rzecznika_MŚP_do_samorządów.pdf

Znajdź nas na Twitterze

bryt napis

Kampania Ministerstwa Finansów

Poradnik Podatnika grafika

Kampania Ministerstwa Finansów: Bezpieczna transakcja

BT

Kampania Ministerstwa Rolnictwa: Produkt Polski

Produkt Polski logo

Bezpieczeństwo - kupuję to!

kupujebezpiecznie pion 2

World Food Poland

20-22 kwietnia 2021

Edycja online

worldfood2021 400x300 pl ogólne

Retail Tec

31 maja - 1 czerwca 2021 

Warszawa

RetailTec