Logo Polskiej Izby Handlu

Polska Izba Handlu

Zachowanie różnorodności handlu i usług na rynku wewnętrznym

abc.jpgKoliber.jpgalmares.jpgkzr-ss-spoem.jpgMyShop_jpg.jpgmaxku.jpgdelikatesy.jpgpsd.jpgkontigo.pngMASPEX_RGB_m.jpgalpan.giffrisco.jpgfaktoriawin.jpgbig_ben.jpggroszek_zolte.jpgbrico_kopia.jpgRYDZ.jpglogo-zabka-01.jpgLeroyMerlin.jpgintermarche_tabela.pnglogo_gama_logo_wersja_podstawowa_z_haslem.pngmkwiech.jpgmaxel.jpgspoem-wss-srdmiescie.jpglewiatan_new.jpgblysk.jpgEurocash.jpg

Jak pokazują dane CMR,w styczniu 2021 r. łączna wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była tylko o niespełna 1% niższa niż w styczniu 2020 r. i aż o 13% niższa w porównaniu z grudniem 2020 r. W styczniu spożywcze sklepy małego formatu odwiedziło o 7% mniej klientów niż w grudniu i aż o 19% mniej niż w styczniu 2020 r., kiedy nie odczuwaliśmy jeszcze skutków pandemii.

Dynamika sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 w styczniu 2021 r.: mdm -12,7 %, rdr -1,1%

Sektorowa Rama Kwalifikacji dla handlu.

Dlaczego warto z niej korzystać w codziennej pracy Zespołów HR?


środa 3 marca, godz. 12:00 - 13:30
 

Udział bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych

W imieniu Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu powołanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zapraszamy na seminarium, podczas którego omówione zostaną szczegóły związane z kompetencjami handlowymi i programem walidacji w zawodach handlowych z punktu widzenia pracodawcy oraz pracownika.

W trakcie spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:
- Kompetencje przyszłości w zawodach handlowych;

- Informacja na temat klasyfikacji rynkowej kompetencji handlowych, bieżących wyzwań i potrzeb rynku pod kątem zapotrzebowania wykwalifikowanych pracowników;
- Skuteczne korzystanie z Sektorowej Ramy Kwalifikacji przez działy HR;
- Skuteczna identyfikacja przez pracownika instytucji szkoleniowych i możliwości rozwoju w zawodach handlowych.

♦♦

Spotkanie skierowane jest zarówno do przedstawicieli firm (kadra zarządzająca, działy HR), jak i pracowników zainteresowanych zdobyciem informacji na temat możliwości rozwoju indywidualnych kwalifikacji zawodowych.

Spotkanie poprowadzą
Iwona Ciechan, ekspert Sektorowej Rady ds. Kompetencji Handlu oraz dr Ben Sassi, sekretarz Rady. 
Prelegenci:

Joanna Jaroch- Pszeniczna, Wicedyrektor - Francusko-Polska Izba Gospodarcza

Piotr Klatta, Lider Regionalny ds. ZSK Województwo Mazowieckie - Instytut Badań Edukacyjnych
Andrzej Wojciechowicz, Animator prac - Sektorowa Rada ds. Kompetencji Handlu

 

WEBINAR W JĘZYKU POLSKIM

środa, 3 marca 2021, godz. 12:00 - 13:30


ZAPISY >>>
 
 
Partnerzy i organizatorzy


 

 

apel szcz

Według CMR Panel i Polskiej Izby Handlu, w grudniu 2020 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 2,5% niższa od niż rok wcześniej, natomiast liczba transakcji spadała aż o 19%. W porównaniu z listopadem 2020 r. łączne obroty placówek małego formatu zwiększyły się o 5,4%.

Dynamika sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 w grudniu 2020 r.: mdm +5,4%, rdr -2,5%

Pracownicy handlu powinni znaleźć się w grupie priorytetowo szczepionej przeciw koronawirusowi. Są osobami zapewniającymi funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażonymi na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. Na początku grudnia zwróciliśmy się w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia.

Pracownicy sklepów spożywczych od początku pandemii zapewniają społeczeństwu dostęp do jedzenia, przy czym codziennie mają kontakt z setkami klientów. Są w grupie osób wysokiego ryzyka zakażenia korowanwirusem. Ich zdrowie i dyspozycja są niezwykle ważne. Muszą dbać o zdrowie dla siebie, ale także po to, aby nie zarażać przychodzących do sklepów klientów. Muszą być też dyspozycyjni, bo sklepy od początku pandemii mają problemy kadrowe z powodu chorujących lub przebywających na kwarantannie członków personelu.

Pandemia wyraźnie pokazała jak ważna i niezbędna dla społeczeństwa jest rola sklepów spożywczych. Z pewnością placówki te stanęły na wysokości zadania w zapewnianiu społeczeństwu dostępu do jedzenia. Sieci handlowe dbają o bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników. Zagwarantowanie szybkiego dostępu do szczepień tej grupie zawodowej pozwoli na dalsze sprawne i bezpieczne zapewnianie Polakom dostępu do żywności.

Jak wynika z danych PIH i CMR Panel, w listopadzie 2020 r. łączna liczba transakcji w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 18% niższa niż rok wcześniej, a ich obroty spadły o 1,8%. W listopadzie sklepy małoformatowe odwiedziło o 14% mniej klientów niż w październiku, natomiast łączna wartość sprzedaży obniżyła się w tym czasie o 10%.

Dynamika sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 w listopadzie 2020 r.: -10,4% mdm , -1,8% rdr.

Znajdź nas na Twitterze
Biuletyn Polskiej Izby Handlu
Nr 69 (12/2020)

bryt napis

Kampania Ministerstwa Finansów

Poradnik Podatnika grafika

Kampania Ministerstwa Finansów: Bezpieczna transakcja

BT

Kampania Ministerstwa Rolnictwa: Produkt Polski

Produkt Polski logo

Bezpieczeństwo - kupuję to!

kupujebezpiecznie pion 2

World Food Poland

20-22 kwietnia 2021

Edycja online

worldfood2021 400x300 pl ogólne